تل آویو عقب‌نشست

تل آویو عقب‌نشست

آرامش بر مرز لبنان و فلسطین اشغالی به ویژه در محور شبعا حاکم است. تل آویو که آتش انتقام حزب الله را چشید، در تلاش است تا حماقت دیگری مرتکب نشود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، حمله دیروز حزب الله هم از نظر اطلاعاتی و نظامی و هم از نظر روانی اهمیت بسزایی داشت. این اقدام مقاومت نشان داد که تهدیدش توخالی نیست. اما خود صهیونیست ها و رسانه های حامی این رژیم به این خبر مهم پر و بال ندادند و حتی شمار کشته ها را ۲ تن اعلام کردند. صهیونیست ها که در گذشته به هر بهانه دنبال جنگ بودند، اکنون از جنگ فراگیر به شدت می ترسند.

منابع رژیم صهیونیستی فاش کردند که تل‌آویو در تصمیمی که عصر دیروز اتخاذ کرد، پایان دادن به تنش با حزب‌الله لبنان و تلاش برای آرام کردن اوضاع را خواستار شده است.
کارشناسان نظامی منطقه با اشاره به عملیات دیروز حزب‌الله لبنان علیه رژیم صهیونیستی در مزارع شبعا، تصریح می‌کنند این رژیم با آگاهی از خطرهایی که جنگ با این جنبش برایش به بار خواهد آورد، نمی‌تواند جنگ سومی را با این جنبش به راه اندازد.

به گفته این کارشناسان، رژیم صهیونیستی می‌داند هر گونه واکنش عجولانه به عملیات شبعا، ممکن است نتایجی مانند جنگ سال ۲۰۰۶ را برای این رژیم به بار آورد.از سوی دیگر، اگر جنگ دیگری بین ارتش رژیم صهیونیستی و جنبش حزب‌الله لبنان روی دهد پیامدها و آثار آن با توجه به اینکه جنبش از نظر نظامی قوی‌تر شده است به‌مراتب شدیدتر و دشوارتر خواهد بود.

در همین راستا، منابع اسرائیلی گزارش دادند تل‌آویو، عصر چهارشنبه تصمیم گرفت به تنش‌ها در شمال «سرزمین های اشغالی» در پی کشته شدن ۱۷ نظامی رژیم صهیونیستی در جریان عملیات حزب‌الله لبنان، پایان دهد.

روزنامه «یدیعوت آحارونوت» رژیم صهیونیستی به نقل از منابعی که نامشان فاش نشده است، نوشت: «در نشست "بنیامین نتانیاهو" نخست‌وزیر با رؤسای دستگاه‌های امنیتی جهت اتخاذ موضعی رسمی (در قبال حمله حزب‌‌الله به کاروان نظامی اسرائیلی)، تصمیم گرفته شد گلوله‌باران متوقف و اوضاع آرام شود».

این روزنامه نوشت، همچنین در این نشست توافق شد «نیروهای ارتش (اسرائیل) همچنان در بالاترین حالت آماده‌‌باش کامل برای رویارویی با تهدیدهای امنیتی باشند».

از سوی دیگر، «موتی آلموز» سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی، عصر دیروز در بیانیه‌ای از ساکنان مناطق شمالی سرزمین‌های اشغالی هم‌مرز با لبنان خواست به زندگی طبیعی خود بازگردند.

در پی عملیات دیروز حزب‌الله لبنان در مزارع اشغالی شبعا در جنوب لبان که به هلاکت دست‌کم ۱۷ نظامی صهیونیستی منجر شد، ارتش رژیم صهیونیستی در شمال سرزمین‌های اشغالی آماده‌باش اعلام کرد.
انتهای پیام/

Related Posts :