نحوه صحیح ذکر تسبیحات حضرت زهرا (س) بعد از نماز


 اولین ذکری که بعد از اتمام نماز بسیار سفارش شده است:تسبیح حضرت زهرا (س)است.
این ذکر که در روایات و توسط بزرگان دین؛ بسیار توصیه شده است ، باید به تعداد و ترتیب زیر بلافاصله بعد از هر نوبت نماز صورت بگیرد :

۳۴ مرتبه: اللهُ اَکْبَر

۳۳ مرتبه: اَلْحَمْدُلله
۳۳ مرتبه: سُبْحانَ الله 

اموزش ذکر تسبیحات حضرت زهرا بعد از نماز   

 

و اما در انجام این عمل مستحب چه نکات و شرایطی رو باید رعایت کرد؟

اول اینکه نباید در تعداد آن کم و زیاد شود یعنی در ترتیب و عدد یکی باشد یعنی اول الله‌‌اکبر ۳۴ بار، الحمدلله ۳۳ بار و بعد سبحان‌الله ۳۳ مرتبه .پس در حفظ عدد سهل‌انگاری نشود با اینکه اعمال مستحبی‌اند همانی که وارد شده همان را انجام دهند نه کمتر و نه بیشتر.

دوم اینکه شرط حضور قلب در موقع گفتن ذکر است که انسان با گفتن الله‌اکبر یک سیر معنوی می‌کند و سپس با الحمدلله و سبحان‌الله سیری دیگر می‌کند.

سوم اینکه بلافاصله بودن تسبیح بعد از نماز است، یعنی وقتی نماز به پایان رسید قبل از اینکه حالت خود را به هم بزند و تغییر در وضع بدهد و به عبارتی از حالت تشهد و سلام در نماز خارج شود و قبل از پرداختن به چیز دیگری تسبیح حضرت زهرا (س) را شروع کند.

و چهارم اینکه در تسبیح حضرت زهرا (س) موالات بودن شرط است، که اذکار آن بدون وقفه و قطع کردن گفته شود و در هنگام تسبیح از حرف‌های متفرقه یا کارهایی که موجب فاصله افتادن می‌شود پرهیز و اجتناب کند .

تهیه و گردآوری : پایگاه مذهبی دارالشیعه

Related Posts :

  • زکات فطره بر تمام کسانی که قبل از غروب شب عید فطر بالغ باشند واجب است    * مبلغ زکات فطره از نظر آیت&zw ...

  • تکرار/حسینی در گفت‌وگو با تسنیم: پیام فرمانده کل سپاه موجب هراس صهیونیست‌ها شده است خبرگزاری تسنیم: عضو کمیسیو ...

  • بسم رب الحسین(ع) میدانیم که : خود ارضایی... تجربه ای که شاید کمتر کسی آنرا تجربه نکند و کمتر کسی انرا تکرار نکند و کمتر کسی تن ...

  • بسم الله الرحمن الرحیم حضرت مهدی (عج)  فرمودند :     ما ارغم انف الشیطان بشی ء مثل الصلاة فصلها و ارغم انف ...

  • مراجعه روزانه 882 نفر مصدوم تصادفات به پزشکی قانونی/ مرگ 49 نفر روزانه در تصادفات بنا بر آمار منتشر شده از سوی پزشکی ق ...