وَأَعِدُّواْ لَهُم مَّا اسْتَطَعْتُم مِّن قُوَّهٍ
و تا آنجا که می توانید نیرو و اسبان سواری آماده کنید تا دشمنان خدا، ودشمنان خود و جز آنها که شما نمی شناسید و خدا می شناسد را بترسانید وآنچه را که در راه خدا هزینه می کنید به تمامی به شما بازگردانده شود و به شما ستم نشود.

 حمله صاعقه های ایرانی به اسرائیل

جانشین فرمانده کل سپاه با اشاره به ترور سردار الله‌دادی توسط صهیونیست‌ها گفت: آنها باید منتظر پاسخ‌های کوبنده باشند و البته واکنش‌های سپاه را قبلاً دیده‌اند.

 

به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری فارس، سردار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه در دانشگاه دفاع ملی در جمع خبرنگاران، با اشاره به ترور سردار الله‌دادی توسط صهیونیست‌ها، گفت: این اقدام بازتاب شکست‌های مختلفی است که هم آمریکایی‌ها و هم صهیونیست‌ها در استراتژی‌های جاری خود خورده‌اند.

وی افزود: شکست در سوریه، عراق، لبنان، یمن، بحرین و باعث شد آنها بفهمند خورشید حیات‌شان رو به غروب است و برای اینکه نشانه‌ای از خود بروز دهند دست به این اقدامات می‌زنند که این کارها نشانه ضعف است.

جانشین فرمانده کل سپاه تاکید کرد: رژیم‌ صهیونیستی باید منتظر پاسخ‌های کوبنده باشند البته آنها واکنش‌های سپاه را قبلا هم دیده‌اند و نگران هستند و صاعقه‌های ویرانگر را در عمل خواهند دید.

سلامی در ادامه در پاسخ به سوالی در خصوص عناصر قدرت و حمایت از گروه‌های مختلف در کشورهایی مانند عربستان، یمن، بحرین و دیگر کشورها، گفت: دو نوع نگاه نسبت به عناصر قدرت وجود دارد. یک نگاه کلاسیک و رایج است که عوامل اقتصادی، سیاسی، جغرافیایی و فرهنگی – نظامی را از عناصر قدرت می‌داند. این نگاه عموما به جنبه‌های مادی قدرت تکیه دارد.

وی افزود: یک دیدگاه انقلابی هم نسبت به قدرت وجود دارد که ماهیت حقیقی قدرت را از جنبه‌های مادی آن فراتر می‌داند و قدرت را هنگامی که در میدان عمل به کار گرفته می‌شود ارزیابی می‌کند یعنی علاوه بر جنبه‌های مادی قدرت به جنبه‌های معنوی و تدبیر و استراتژی به کارگیری قدرت توجه می‌کند که نگاه ما به قدرت از این زاویه سرچشمه می‌گیرد.

جانشین فرمانده کل سپاه گفت: البته ما از یک موقعیت ژئوپلتیک قدرتمند برخورداریم همانطور که کشور عمان نیز برخوردار است اما این را هم می‌دانیم که موقعیت ژئوپلتیک به تنهایی قادر به تولید منفعت و قدرت نیست همانطور که برخی کشورهای اسلامی در نزدیکی رژیم صهیونیستی هستند و از موقعیت خوبی برخوردارند اما چون اراده استفاده از این موقعیت را ندارند آن ارزش ژئوپلتیک بی‌خاصیت است.

سلامی ادامه داد: ما قدرت خود را روی تاثیر‌گذاری عمیق بر استراتژی دشمنان بزرگ بنا کرده‌ایم. به عنوان مثال ما بایستی امنیت رژیم صهیونیستی که مولفه استراتژی امنیت آمریکاست را مورد هدف قرار دهیم و به این دلیل ما از این نقطه تا مرزهای فلسطین اشغالی ایجاد ساختار قدرت حقیقی کرده‌ایم.

سلامی تاکید کرد: موشک‌های شهاب ما از همین‌ جا می‌توانند شلیک شوند و از جوار مرزهای رژیم صهیونیستی نیز خمپاره‌های حزب‌الله و فلسطین می‌تواند کار شهاب ما را انجام دهد.

وی ادامه داد: به عنوان مثال آمریکایی‌ها و برخی دولت‌های هم‌راستا با آمریکا می‌خواستند نظام سیاسی سوریه را فرو بپاشند و ما مجبور بودیم ظرفیت‌های موجود در سوریه را به گونه‌ای سازماندهی کنیم که این استراتژی با شکست مواجه شود. سوری‌ها مثل بسیج ما از نظام خود دفاع کردند و این نقطه‌ای بود که ما توانستیم نشان دهیم توازن قدرت به کمیت و فیزیک آن نیست بلکه در عناصری است که شاید دیده نمی‌شود.

وی افزود: از دید ما قدرت اصلی در نفوذ کلام و شخصیت رهبری نهفته است و در دامنه این حکمت در یک ملت پذیرای روح مقاومت وجود دارد. یعنی وحدت بین امام و امت عنصر اصلی قدرت در دیدگاه ما است که این فرمول در لبنان، سوریه و عراق هم جواب داده و آنچه در مورد عربستان، بحرین، یمن، لیبی، کویت و دیگر کشورها نیز سوال شد تابع همین نظریه است که ما فکر می‌کنیم عنصر اصلی قدرت در ذهن‌ها و قلب‌هاست.

سلامی تاکید کرد: ما در هیچ کجا نیروی عملیاتی نظامی نداریم بلکه مستشارهایی داریم که تفکر انقلاب ما را ترویج می‌کنند. آنچه سرمایه ماست همین تفکر انقلابی و آگاهی ملت‌های مسلمان و باورهای آنها به مقاومت و ایمان‌شان به اهداف بلند انقلاب است و مطمئنا مردم منطقه خودشان راه‌‌های میدانی را پیدا می‌کنند.

جانشین فرمانده کل سپاه در ادامه تصریح کرد: ممکن است کشور ما ظرفیت تولید ۱۰ میلیون بشکه نفت در روز را داشته باشد اما این موضوع امروز تحت تاثیر تحریم‌ها شاید به یک میلیون کاهش یافته باشد و علاوه بر آن دشمنان قیمت نفت را به زیر ۵۰ درصد کاهش داده‌اند. همه اینها برای فلج کردن ما بوده اما آنچه در ورای این موضوع اتفاق افتاده برداشته شدن اتکای ما به نفت است و این به سبب تغییر عناصر اقتصادی نیست بلکه به سبب اراده و ایمان است.

Related Posts :