بسم الله الرحمن الرحیم
اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وآلِ مُحَمَّدٍ وعَجِّلْ فَرَجَهُم
چند سال پیش عده ای از دانشمندان بی دین گردآمدند تا اشتباهی را در قرآن کریم جستجو نموده و بیابند، و نادرستی دین اسلام را اثبات نمایند.

آن ها به کند وکاو و مطالعه ی آیات قرآن کریم پرداختند. تا اینکه به  سوره  نمل رسیدند که در ان واژه ” یَحطِمَنَّکُم ” به کار برده شده بود.

سوره نمل آیه ۱۸ می فرماید:
 حَتَّى إِذَا أَتَوْا عَلَى وَادِ النَّمْلِ قَالَتْ نَمْلَهٌ یَا أَیُّهَا النَّمْلُ ادْخُلُوا مَسَاکِنَکُمْ لَا یَحْطِمَنَّکُمْ سُلَیْمَانُ وَجُنُودُهُ وَهُمْ لَا یَشْعُرُونَ
تا چون به دره مورچه ها رسیدند، مورچه ای گفت: ای مورچه ها به لانه هایتان وارد شوید‌، مبادا سلیمان و لشگرش خردتان کنند و خود آگاه نباشند.

 بی درنگ شاد و سرمست شدند که چیزی در آن یافتند که به ضرر این دین است. گفتند:واژه ی ” یَحطِمَنَّکُم ” (شما را درهم شکنند) از “تحطیم” شکستن، ویران کردن آمده است.
چگونه مورچه ویران شده و درهم می شکند، حال آنکه از ماده ی قابل درهم شکستن و خرد شدن ساخته نشده است! بنابراین این واژه در این آیه درست بکار برده نشده است!
آن ها شروع به منتشر ساختن نتیجه ی کنکاش خود نموده و آن را بزرگنمایی کردند.اما حتی پاسخ ساده ای را هم از زبان مسلمانان نشنیدند.
چند سال از اکتشاف آن ها گذشت…

56829319086211297059
اعجاز قران در بدن مورچه

دانشمندی استرالیایی تحقیقات طولانی و زیادی را روی این مخلوق ضعیف انجام داد. تا جایی که چیزهایی را دریافت که کسی توقعش را نداشت.

او پی برد که ساختار بدن مورچه ها دارای مقدار قابل توجهی از ماده ی شیشه است.یعنی حدود ۷۵% از غشای خارجی بدن مورچه ها را مواد شیشه تشکیل می دهد.

بنابراین واژه ی مذکور در جای درست خود به کار برده شده بود. به دنبال این اکتشاف، دانشمند استرالیایی مسلمان شدن خود را آشکار ساخت.

دیگر دانشمندان به تازگی کشف کردند که بدن مورچه با اسکلت استخوانی سختی پوشیده شده که بدن ضعیفش را از هرگونه آسیبی محافظت می کند. ولی این پوشش استخوانی در حین قراردادن آن زیر فشار به راحتی خردشده و مانند یک تکه شیشه می شکند.حقیقت خرد شدن و له شدن مورچه را که در حال حاضر کشف شده، قبل از ۱۴ قرن قرآن کریم آن را از زبان یک مورچه برای ما نقل کرد.

“سبحان الله العزیز الحکیم !” 

آیا او خبر ندارد از آنچه آفریده، حال آنکه او مهربان و بسیار آگاه است !

 

این ادعا درست است یا شایعه؟

لازم به ذکر است که تیم مدیریتی دارالشیعه این مقاله را از زبان انگلیسی  ؛زبان عربی و هم زبان فارسی مورد بررسی و جستجو در اینترنت قرار داده است و مطلب معتبری برای تاکید و تایبد این موضوع که برخی دانشمندان سعی در یافتن تناقض در قران داشته اند و اینکه دانشمندی استرالیایی چنین کشفی از بدن مورچه کرده است نیافته ایم.

همچنین امار ۷۵ درصدی راجع به ساختار بدن مورچه نیز از نظر شخص نویسنده ؛ با توجه به نبود مدارک علمی مستند و محکم مورد تایید قرار نمیگرد.
بیشتر بدن مورچه را ماده ای به نام کیتین تشکیل میدهد. که اگر این ماده را که میتوان گفت تا حدودی به ماده مصنوعی شیشه شباهت دارد ؛ ماده اصلی سازنده بدن مورچه بدانیم؛ میتوان تا حدودی مطلب فوق را تایید نمود. از طرفی هم این دانشمند ذکر کرده است که بدن مورچه از مواد شیشه تشکیل شده است. نه از خود شیشه.

ما در حقانیت و اعجاز کلام الله شکی نداریم… اما باورمان بر اینست که مقالات و مطالب حتی المقدور با منابع معتبر ارائه شود و با هر گونه موضوعی (چه مخالف اسلام و چه موافق اسلام) که شایعه و بی پایه و اساس باشد؛ مخالف هستیم. هدفمان حفظ و ترویج دین اسلام است اما نه با توسل به دروغ و شایعات.

بر اساس توضیحات فوق؛ نه قادر به رد این ادعا هستیم و نه قادر به تایید ان.

لذا از دوستانی که از این مقاله به هر نحوی استفاده میکنند خواهشمندیم توضیحات این مطلب را هم حتما در تحقیق یا وبلاگ و یا… خودبرای جلوگیری از ایجاد شایعات ذکر نمایند. همچنین زمان بسیار زیادی صرف تهیه و ویرایش و همچنین جستجو برای تایید و یا رد این گونه مطالب شده است. نشر مطالب این سایت بدون ذکر لینک منبع به دور از جوانمردی و انصاف است.

منبع : darolshieh.net

تیم مدیریتی سایت دارالشیعه 

Related Posts :