بسم الله الرحمن الرحیم

با عرض سلام و احترام خدمت کاربران

شاید بعضی از عزیزان با شنیدن نام " دارالشیعه "  ؛ از این سایت انتظار مطالبی با مضمون مناظرات و مشاجره هایانجام شده بین دو مذهب بزرگ اسلامی یعنی تشیع و تسنن و مطالبی از این قبیل را داشته باشند.

اما گروه مدیریتی دارالشیعه چنین روندی را راهکار مناسبی برای عرضه و معرفی اسلام ناب نمیداند.

مسائلی که امروزه در جای جای کره زمین رخ میدهد؛ خود گویای ماجرا هستند که تشدید اختلاف اهل سنت و اهل تشیع تنها یک بازنده یعنی دین مبین اسلام و یک پیروز یعنی یهود و عوامل وابسته به ان دارد.

کمی منصفانه سخن بگوییم… درست است که در بعضی از مسائل مانند مسئله امامت بین این دو مذهب اختلاف وجود دارد.به عبارت دیگر این دو مذهب حداقل در ۷۰ درصد (بلکه بیشتر) با یکدیگر نقاط مشترک و اعتقادات یکسان دارند. متاسفانه بعضی از رسانه های اینترنتی و ماهواره ای و… این وجه اشتراک را نادیده گرفته و کمر به نابودی طرف مقابل بسته اند.
اما سوال اصلی اینجاست ما شیعیان و یا برادران اهل سنت چند درصد با یهودیان و اعتقادات غربی وجه اشتراک داریم؟
باید واقع بین بود. چنانچه هر کدام از این مذاهب نابود یا آسیب ببیند اولین ضربه به دین اسلام وارد میشود. در این صورت اسلام توان مقابله با یهودیان وادیان شیطانی را نخواهد داشت و دیگر تشیع یا تسننی باقی نمی ماند؛ زیرا اسلام را خود با دستان خود ریشه کن کرده ایم.

shia-soni-57198

این موضوع دیگر برکسی پنهان نیست که یهودیان و غربیان به اختلاف بین این مذهب دامن زده اند و توانایی جنگ رودررو را با اعتقادات اسلامی ندارند و به همین سبب به عواملی چون جنگ نرم ؛ رسانه های فاسد ؛ اسلام هراسی ( بکارگیری خشونت توسط اسلام نمایانی همچون گروهک تروریستی داعش) و… دست به دامن شده اند

مبنا و اساس این مطلب ازقرآن مجید برگرفته شده است :

لَتَجِدَنَّ أَشَدَّ النَّاسِ عَدَاوَهً لِّلَّذِینَ آمَنُواْ الْیَهُودَ وَالَّذِینَ أَشْرَکُواْ 
مسلما یهودیان و کسانى را که شرک ورزیده ‏اند دشمن‏ترین مردم نسبت به مؤمنان خواهى یافت
سوره مائده ، بخشی از آیه ۸۲

تمامی سعی و کوشش ما در جهت حفظ و بقای دین اسلام میباشد و در همین جهت بیان میکنیم که هیچ گونه مطلبی در جهت تضعیف و یا توهین به اهل سنت در این سایت منتشر نخواهد شد و حتی برای پیشرفت و بهبود شرایط فعلی بسیار مشتاق به همکاری و استفاده از نظرات برادران اهل سنت میباشیم.

البته ناگفته نماند مطلب فوق به این معنی نیست که به شائبه ها و سوالاتی که درباره مذهب تشیع میشود؛ اهمیت و پاسخی داده نمیشود.
و من الله توفیق

نویسنده : احسان نادری
از طرف گروه مدیریتی پایگاه مذهبی دارالشیعه

 

Related Posts :